Zajímavosti odjinud...

Kvalifikace na WBC 2013 pokračuje!

Ve čtvrtek 15. listopadu odstartují další dvě kvalifikace na WBC 2013.

Find Your Greatness

"Najdi svou velikost" aneb kdo chce hrát, ten hraje Wink

http://www.youtube.com/watch?v=0vKsEtpKwOA

 

Draci získali 17. titul

Draci Brno se v sobotu stali již 17ti násobnými mistry ČR a po loňské prohře s městským rivalem Technikou Brno získali opět titul. Ve finále se střetli s Eagles Praha, kteří překvapivě vyřadili právě Techniku.

Třetí zápas začali lépe domácí, kteří se ujali vedení 1-0 a drželi jej do 3. směny. Měli několik možností navýšit skóre, když měli naplněné mety na méně než 2 auty. Nicméně body stáhnout nedokázali, Draci zaveleli k útoku ve 4.směně, otáčejí na 1-4. Ve střední části zápasu přidávali oba týmy po několika bodech na každé straně. V 6. a 7. směně dochází k změnám na nadhazovačském postu. Draci střídají američana Blackmora, který předává V. Jelínkovi stav 8-3 pro brněnský klub. Na druhé straně Matěj Hušek má daleko přes 100 nadhozů a je nucen taktéž střídat. Bohužel bullpen Eagles se nedokáže srovnat s malou strikezónou hlavního rozhodčího a tlakem pálkařů. Skóre se navyšuje až na 18-6 a utkání končí rozdílem v 7. směně. Diváci mohli spatřit homeruny na obou stranách, za Draky pálil za plot legendární Pavel Budský (rekordman extraligy v HR) a za Eagles, kdo jiný než Honza Drábek.

Do 4. zápasu domácí Eagles nasazují na kopec své nadhazovačské eso, američana Merrita. Za Draky začíná sparkovský odchovanec Petr Minařík. Eagles musí vyhrát, aby srovnali sérii. Draci v případě vítězství mohou slavit. Baseball je rozmanitá hra, která může občas skončit divokým výsledkem jako např. předchozí zápas a nebo i stavem nejtěsnějším. V tomto případě potřebujete dokonalou souhru obrany (skvělé zákroky v poli), vynikající výkony obou nadhazovačů a trochu štěstí. To vše mohli diváci spatřit na vlastní oči. Jak Merrit tak Míňa hážou famózně a vyřazují pálkaře jak na běžícím páse, je to opravdová nadhazovačská bitva. V polovině zápasu pálí americká posila Tom Brice sólo homerun a Draci se ujímají vedení 1-0. Merrit však nepolevuje a dokáže Draky udržet na tomto stavu až dokonce utkání. V šesté směně a s jedním autem střídá A. Nesňal, trenér Draků, Míňu za Toma Brice. Míňa sklízí potlesk tribun za skvěle odházený zápas, kdy neumožnil Eagles ani jeden bod. Přestože Brice je hodně svižný relief (nadhazovač, který dohazuje zápas), pálkaři Eagles se na mety dostávají. Průstřel 3. mety a následující pestřejší hrou v útoku tzv. run-hit (běžec krade metu a pálkař odpaluje do země, v tomto případě mezi 1. a 2. metu. Druhý metař se stahuje k metě, když musí reagovat na kradoucího běžce a pálkař odpaluje v podstatě do protipohybu metaře) obsazují běžci 3. a 2. metu. Draci taktizují a Honzu Drábka raději odhází, úmyslně mu dávají metu zdarma. Všechny mety jsou obsazené a Draci mají 1 aut, tudíž mohou hrát double play a tím ukončit směnu bez bodu. Rovný prudký odpal, tzv. line drive Matěje Hejmy končí v rukavici Adama Hajtmara, který "rybičkou" ála MLB zachycuje tuto dělovku.

Tribuny se baví závěrem zápasu, který je opravdovým finálem. Když v 9. směně chytá třetí aut zadopolař Draků přímo ze vzduchu, vybíhá celý dug out a oslavy 17. titulu mohou propuknout. Co dodat, skvělý zápas a skvělá podívaná. Gratulace Míňovi k titulu a za skvělé výkony, doufejme že se mu bude dařit i v reprezentaci na ME v Holandsku a na kvalifikaci MS v Německu. Nás čeká opět tréninková dřina a práce na hřišti po prázdninách. Bez ní to nejde, ale když budete makat, máte možnost se dostat tak jako několik hráčů z našeho regionu také na vrchol, příkladem jsou Rudy Roudný a Martin Duda (dlouholetí reprezentační nadhazovači) a stále hrající nadhazovač Petr "Míňa" Minařík.

P.S. V květnu jste mohli spatřit Draky v 1.kole poháru v M.Bukách, kdy zde hráli se všemi hráči, kteří byli na finále v Praze. Tom Brice byl na 1. metě, A.Derhak DH, Pavel Budský OF a Míňa si nakonec zahrál 1.metu a byl několikrát na pálce. Uvidíme koho nám nalosují příští rok :o) každopádně Kotlářku a Draky jsme tu měli, osobně bych si přál Eagles nebo Techniku Brno, abychom doplnili účast dalších předních extraligových týmů na útulném stadiónku :o)

Pozvánka na finále extraligy

Eagles Praha versus Draci Brno

areál Eagles Praha    sobota 25.8.  1. zápas ve 13h   2. zápas  v 16h   (pokud jeden z týmů vyhraje oba sobotní zápasy bude mistrem ČR pro rok 2012)

Stav finálové série je 1-1. Draci dokázali zvítězit v prvním domácím utkání 6-3, ale ve druhém zápase ukázali Eagles větší sílu na pálce, kdy poměr hitů 14-7 vyzněl jasně pro pražský celek, který vyhrál na body 8-6. Série se přesouvá do Prahy na Eagles park, který všichni moc dobře známe. Vzhledem k tomu, že finále se hraje na 3 vítězná utkání, bude vítěz letošní extraligy znám jíž tento víkend. Pokud jeden tým vyhraje oba pražské duely, oslaví triumf a pozvedne pohár pro vítěze na Krči. Když bude série nerozhodná 2-2, v neděli se hraje 5. zápas na Drakách. Je několik důvodů, proč byste si neměli nechat ujít finále. 1. do Prahy je to blíž než do Brna, v posledních letech se finále hrálo mezi brněnskými rivaly Draky a Technikou (loňský vítěz 2011, prohrál letos v semifinále s Eagles 2-3 na zápasy). 2. Za Draky bude pravděpodobně házet jeden ze zápasů náš sparkovský odchovanec a mladobucký rodák Petr Minařík a proti němu bude stát nám dobře známý Honza Drábek (3. meta), který do Buků jezdí již 5 let na soustředění s libereckými Patrioty a navíc je head coachem žákovské reprezentace. Za 3. se bude hrát konečně za teplého a lepšího počasí než je tomu každý rok, kdy se hraje finále v půli října. Letošní rok je výjimkou kvůli reprezentaci, která má nabitý program. V září ji čeká ME v Holandsku a World Baseball Clasic v německém Regensburgu, v případě zájmu je možnost přes klub zařídit zvýhodněné vstupenky. WBC je takové neoficiální M. světa, kde startují i profesionální hráči (např. Derek Jeter za USA nebo Ichiro Suzuki za Japonsko). No a za 4., k předchozím vyrovnaným výsledkům, věřím že bude série nadále dramatická a plná parádních odpalů a neskutečných zákroků, takže neváhejte a doražte a uvidíme se spolu v Praze neb tohle si nenechám ujít. Bude to takové správné naladění na závěr naší sezóny a nabité září, které nám klepe na dveře. Mějte se krásně, zdraví Vás, Filip :o) BACK FROM SOUTHEAST ASIA.

 

Česká Basebalová Asociace

Slowpitch.EU

Slowpitch.eu

iSport.cz - Baseball

iSport.cz - Baseball

Download Free Joomla Templates by vonfio.de