Softball

Aktuality týkající se všech softbalových kategorií.

 

Zápasy proti Tempu - okem Andrey Wolfové

Víkend 17.-18.5.2014 pro nás - ženský tým - znamenal odehrát 4 zápasy v Praze – v sobotu 2 se Sabatem a v neděli 2 proti Tempu. 

Na pokračování, klikněte na odkaz níže 'číst dál'

1. kolo extraligy kadetek z pohledu trenérky

Na 1.kolo extraligy kadetek vyjíždíme v pátek v 17.00, čeká nás dlouhá cesta. V HSM nabíráme zbytek holek a můžeme vyrazit. Cesta proběhla docela normálně až na pěknou bouřku, kterou jsme projížděly. Do Ledenic přijíždíme za tmy kolem 22.00. Hned po příjezdu se mi vybavily super vzpomínky na poslední návštěvu Ledenic. Holky vy víte :-)

Ráno nás čekalo deštivé počasí a jelikož jsme hrály až druhý zápas, tak jsme nemusely ven spěchat a čekaly jsme jak to na hřišti dopadne pěkně ve spacáku.
Po chvíli se vrátil jak tým Dvorka tak Eagles s tím, že hřiště je nehratelné a vše se odkládá. Ve dvanáct jsme se sešly a dohodly, že hrát se začne kolem druhé hodiny.
My jsme si zatím došly na výborný obídek a čekaly až dohrají Dvůr s Eagles. Upozorňuju, že teplota se pohybovala kolem 6 stupňů :-(
1. zápas jsme hrály proti pražskému týmu JOUDRS...našim holkám se nedařilo na pálce a ani v poli, ale ani se není čemu divit. Se zmrzlými prsty se špatně zpracovává i hází míč. Prohrály jsme 14:0 :-(
V sobotu se odehrály pouze čtyři zápasy a my si ráno musely přivstat.
Ráno jsme se probudily do slunečného počasí, jen ta teplota byla hodně nízká. Holky nastoupily proti týmu z Ledenic a zápas jsme vyhrály 8:3.Připomínám, že holky pálily pouze jednou starší pálkou, která byla odolná dané teplotě.
Po obědě jsem nastoupily proti hráčkám Eagles a na ně jsme bohužel nestačily. Prohra 5:3
Hned na to jsme hrály proti Dvorku, holky dělaly spoustu chyb a i tento zápas jsme prohrály 0:4
Z Ledenic si díky výhře nad Ledenicemi odvážíme čtvrté místo.

Zápasy proti HSM - okem Venduly Hanákové

Jelikož jsem už starší paní a moc si toho z dneška nepamatuju, nebudu psát jaký kdo měl odpal, kdo co zkazil nebo komu se co povedlo :-) napíšu o atmosféře před, při zápase.....
Všechny holky z našeho týmu před zápasem s HSM cítily velký respekt, věděly jsme, že jsou dravé a hlavně pálivé....Proto jsme se snažily na ně co nejlépe připravit, teda jak kdo a v tom je naše velká slabost. Málo kdy se sejdeme i mimo oficiální trénink v plné sestavě, aby se mohlo natrénovat to co nám nejde. Taky se to ukázalo :-( , ale myslím, že o tom byla řeč už po zápasech. 
Zápasová atmosféra je pro mě vždy super, pokaždé se najdou tahouni, kteří fandí a podpořují tým a to je super. Samotné zápasy probíhaly v duchu "jednou jsi dole, jednou nahoře", naštěstí jsme byly stále o krok napřed :-)
A co se týče skóre? První zápas byl fakt o nervy, se štěstím jsme vyhrály 6:5 :-) Druhý zápas byl spíše pod naším vedením a vyhrály jsme 10:8
Závěrem....miluju SOFTBALL ať vyhrajem nebo prohrajeme....jsme super parta a moc Vás všechny miluju :-)
 
 
 

Druhý víkend v 2.ČSL - okem Ivety Zábranské

O víkendu 3.-4.5.2014 se odehrály další 4 zápasy 2.ČSL. Veškeré výsledky najdete na stránkách softballové asociace - www.softball.cz a zveme Vás - naše fanoušky ve čtvrtek do Horního Starého Města na "derby" Sparks vs. Trutnov. Teď už článek od Ivetky:

 

Je to tady, druhý hrací víkend před námi a čekají nás čtyři náročné zápasy, v sobotu s týmem Jourds B a v neděli s týmem z Radotína. V sobotu jsme začaly hrát, pro nás poněkud netradičně, až ve čtyři hodiny odpoledne, a to v krásném softballovém areálu Svoboda Park v pražských Bohnicích. Nutno říci, že nepřízeň počasí v podobě pouhých pár stupínků nad nulou a zataženou oblohou, nebyla úplně ideální, avšak byly jsme připraveny se s tím poprat.

Nastoupily jsme jako hosté s tím, že hned v první směně rozpálíme nadhazovačku Joudrs, Apolenu Výbornou, což se nám až do třetí směny, kdy jsme prohrávaly 0:3, nepodařilo. Od třetí směny však nastal zlom, kdy jsme začaly být v útoku aktivní a rázem byl stav 4:3. Tým domácích vzápětí vyrovnal na 4:4 a zároveň vyměnil nadhazovačku, což nás nemohlo rozhodit a doposud aktivní útok začal být ještě aktivnější! Chvílemi to vypadalo jako na střelnici, čemuž odpovídal i konečný stav, a to 13:4 v náš prospěch. Radost pohledět! I nejmladší hráčky našeho týmu se ukázaly jako velmi cennými, když jejich často i třímetové odpaly výrazně pomohly k úžasnému výsledku. Velké díky patří Báře Škopové, která na nadhozu protihráčkám nedovolila téměř nic.

Druhý zápas, který začal až v šest hodin, se nesl v úplně jiném duchu. Nevycházelo nám takřka nic, nakupila se spousta chyb v naší obraně a domácímu týmu jsme podlehly rozdílem 2:13 již v páté směně (pozn. red. - Andy: za zmínku určitě stojí homerun Ivetky Z., sice nevedl k výhře zápasu, ale byl to skvělý moment v tomto zápase).

Nedělní zápas začal za slunného počasí na hřišti v Radotíně, kde jsme v obou zápasech nastoupily jako hosté. Nevím, zda sobotní vysilující zápasy způsobily naše totální vyčerpání, nepřipravenost, nechuť do hry, ale náš „softball“ byl tragický. V prvním zápase jsme domácímu týmu podlehly zaslouženě 2:12 a v druhém zápase 1:11. Oba zápasy byly téměř totožné, kdy domácí hráčky sice pálily hity, nicméně errorů v poli bylo daleko více. Nebyly jsme schopné posouvat se na metách, natož přepálit vnitřní pole. Hráčky Radotína tak neměly při našem útoku téměř žádnou práci a vítězství jsme jim darovaly.

Samy jsme si zápasy prohrály, ale chci říci, přestože se na to nikdy! nevymlouvám, pánové v modrém po celý víkend nepředváděli výkony hodné pochvaly, což nám na náladě a chuti moc nepřidalo. Nesmyslně malá strikezona posuzována při našich nadhozech, naproti tomu široká strikezona při našem útoku, o sporných outech hlášených v náš neprospěch, ani nemluvě. Rozhodčí se předvedli absolutně neprofesionálně a bylo zcela evidentní, že při sobotních zápasech jim tým Mladých Buků nesedl, podle toho také konali. Proto bych chtěla také vyzdvihnout výkon Ivany Andělové v pozici nadhazovačky, protože s touto situací, kdy je sudí jednostranný, se poprala na výbornou.

Pevně věřím, že to byl poslední výprask v této sezoně a už se nám bude jen dařit.

Teď se můžeme těšit na čtvrteční (8.5.2014) zápas s týmem z Trutnova, který se bude hrát v Horním Starém Městě. Bude to velice náročné utkání, ale doufám, že si tentokrát zahrajeme s chutí a radostí!

Premiéra 2. ČSL - okem Ivany Andělové

O víkendu 19.-20. dubna 2014 jsem v Mladých Bukách odehráli úvodní 4 zápasy ve druhé lize žen.

Jako první nás čekal již z předchozích let známý tým Dračic z Brna. Nervozita před zápasem byla veliká. Páteční trénink nedopadl z důvodu počasí. Takže pátek se nesl v duchu příprav hřiště a lehkých zahřívacích her pro pobavení a trochu rozptýlení. Začátek zápasu byl v sobotu naplánován na druhou hodinu odpolední. Trošku se nám zapomněl dostavit druhý rozhodčí, tak se začátek zápasu cca o 15 minut zdržel. Nástup do zápasu byl rozpačitý. Nadhazovačka Brna Verča Clausová nás držela zkrátka a nebyly jsme schopné se načasovat. Dračice šly pomalu do vedení. Změnou nadhozu ze strany Brna jsme dostaly šanci vše napravit. A tak se také stalo. Začaly jsme stahovat body a postupně se dostaly do vedení. Skvělou prací na prkně nás v závěru podržela Jíťa Vachková a zápas jsme dovedly ke zdárnému konci. Druhý zápas byl úplně jiný. Od začátku jsme měly navrch. Skvělá obrana držela Dračice zkrátka. Před poslední směnou jsme vedly poměrně výrazně. Bohužel se v poslední směně holky z Dračic začaly trefovat a v obraně jsme se nevyhnuly drobným chybám. Stav začal být vyrovnaný. Naštěstí se nám podařilo zahrát třetí out, než došlo na nejhorší. A konečné skóre bylo 6:5 … díky bohu za ty dary.

Na sobotní večer jsme si všichni naplánovali stmelovací akci v podobě grilování a opékání. Tímto děkujeme Andy za veškeré brilantní občerstvení. Nesedělo se dlouho, všechny jsme byly unavené a bez energie po zápasech.

Na neděli nás čekal soupeř z Prahy – Přírodní vědy Praha. Věděly jsme, že den před tím odehrály dva zápasy s Trutnovem. A skóre bylo 1:1 na zápasy. Tým jsme taktéž znaly z předešlého ročníku 3. ligy žen. Většinou jsme s ním hrály poměrně vyrovnaně. Takže do zápasů jsem nastupovaly s respektem. Byla na nás znát únava a na pálce jsme byly slabší. Moc jsme se nebyly schopné se útočně prosadit. Nadhazovačka PV Praha nás přiváděla k šílenství zpomalenými nadhozy. Ale štěstí stálo na naší straně a oba zápasy jsme vyhrály. První v poměru 9:5 a druhý 7:4.

Velké dík patří všem zúčastněným. Jak nově příchozím mladším posilám, tak již x letým stálicím našeho týmu. Před námi je pořád hodně práce. Čeká nás ještě dost těžkých zápasů a budeme se muset hodně snažit, abychom se dostaly do play-off. Což pro letošek považuji za náš hlavní cíl.

 

 

Download Free Joomla Templates by vonfio.de