Zápasy proti Tempu - okem Andrey Wolfové


Víkend 17.-18.5.2014 pro nás - ženský tým - znamenal odehrát 4 zápasy v Praze – v sobotu 2 se Sabatem a v neděli 2 proti Tempu. 

Na pokračování, klikněte na odkaz níže 'číst dál'

 

Už v pátek, kdy pršelo skoro celý den, se vědělo, že se to neobejde bez menších komplikací, ale stále jsme doufaly, že to nějak dopadne a zahrajeme si. Aby ne, Sabatu máme co vracet z 3.ligy.

V sobotu se s 'menším' zpožděním sházíme v Bukách za deště a odjížídme s informací, že hřiště v Praze je pod vodou. Naše motivace na výhru se ale stále nevzdává, to přece nějak vymyslíme. Po dojezdu na Sabat, kde hřiště A je jedno velký mazlavý bláto jdeme zkouknout jak je na tom hřiště B, to vypadá dobře – a neprší, ono to přece jen půjde, hurá. Háček je v tom, že se ještě hraje baseball, tak musíme počkat až dohrají. V tom začíná pršet a prší čím dál víc, baseball se odkládá a my vymýšlíme jiný termín (a to není zrovna snadný úkol, musíme zkloubit kadetky, nás, je, hřiště a slowpitch – nakonec přece se něco našlo), takže se uvidíme 29.6. v Praze.

S né moc dobrou náladou odjíždíme do tělocvičny na Joudrs, kde je podle rámusu alespoň dalších 16 týmů (dobře přeháním, ale 5 jich tam bylo určitě :D). A ano, dobrou stránku to mělo taky, mohly jsme se koukat na hokej, který ve finále nám tu náladu taky moc nezlepšil.

V neděli budíček v 7 hod! Vstávání nic moc, navíc v noci projel okolo nejspíš náš hokejový tým a jako dárek zanechal bacil střevní chřipky (a ne, nebylo to z alkoholu, jsme přece slušný holky :D).Balíme, odjíždíme. Nějací zmetci svázali na chodbě všem tkaničky od bot ( zvláštní věc – já, Ivan a Kačenka jsme měly boty v naprostém pořádku :D :D )

Hřiště na Tempu vypadá dobře, holky už nás tam vyhlížely, tak můžeme začít. Čekáme ještě na Ivet s Báří, aby nás bylo alespoň 9! (síla co) Do zápasu jdeme s respektem (někteří s větším, někteří s měnším – já a Kačen R., tak nás to třeba vůbec nerozhodilo :D :D pozn. čti ironickým hlasem). Začínáme pálit proti Mímě a skorujeme se dvěma body, pole bez autu. Druhá směna. Na pálce nebodujeme a pak to pole. Šílený. Holky z Tempa měly v týhle směny pár pěkných odpalů, ale mohlo to dopadnout jinak. My však začaly dělat chyby hodné tballistů (nepřeháním a dobrovolně se přiznávám, že ty moje housle to vše odstartovaly) Přehozy, nechycené jasné lufty, míče sebrané nadvakrát a do toho jejich hezký tvrdý hity. Rázem to bylo 2:8. Na prkně to skvěle odházela Báří Š., kterou jsme ani trochu nepodržely. Zbylých pár směn bylo docela hratelných, my na pálce už nic nepředvedly a oni nám daly další 4 body a v 5.směne to skončilo rozdílem 12:2 (jedna jediná pitomá směna a všechno je jinak a můžeme si za to samy. Neříkám, že bysme vyhrály, ale mohl to být lepší zápas a to o dost).

Druhý zápas jako by z oka vypadl tomu prvnímu. Jediný rozdíl byl v tom, že začalo pršet. Začaly jsme pěkně a pak přišla 'ta' směna. Opět. Přehozy, nechycené míče, nehozené míče, nedohrané situace. Něco z toho bylo kvůli mokrýmu miči a blátu, ale žádné výmluvy – našim protihráčkám se nic takového nedělo. Na pálce nás držela Vrba zkrátka, ale rozhodčí jí často pískal 'nenadhozeno' za výšlap z prkna a my z toho trochu těžily (šance opravit odpal, méně striků). U nás skvěle házela Ivan (jako fakt, v tom dešti to muselo být pěkně těžký). Konečně jsme si trochu zvykly, přidaly pár hezkých odpalů a pár bodů (dokonce tam byl běžecký homerun a myslím, že Ivetky. No zas Zábranská žejo :D). Stav byl 12:6 , když rozhodčí z ničehonic ukončili zápas v 5.směně kvůli nehratelnosti hřiště. Ano, ty dvě směny nás mohli nechat dohrát, když v tom hrajeme od začátku a to hřiště už by horší za těch 20 minut nebylo, ale nevadí, příště.

Aspoň víme na co se zaměřit na tréninku a teď až pojedeme s každým druhé kolo, tak to všechno napravit. So keep calm and play hard softball.  

Download Free Joomla Templates by vonfio.de
„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain