Zápasy proti Tempu - okem Andrey Wolfové


Víkend 17.-18.5.2014 pro nás - ženský tým - znamenal odehrát 4 zápasy v Praze – v sobotu 2 se Sabatem a v neděli 2 proti Tempu. 

Na pokračování, klikněte na odkaz níže 'číst dál'

 

Už v pátek, kdy pršelo skoro celý den, se vědělo, že se to neobejde bez menších komplikací, ale stále jsme doufaly, že to nějak dopadne a zahrajeme si. Aby ne, Sabatu máme co vracet z 3.ligy.

V sobotu se s 'menším' zpožděním sházíme v Bukách za deště a odjížídme s informací, že hřiště v Praze je pod vodou. Naše motivace na výhru se ale stále nevzdává, to přece nějak vymyslíme. Po dojezdu na Sabat, kde hřiště A je jedno velký mazlavý bláto jdeme zkouknout jak je na tom hřiště B, to vypadá dobře – a neprší, ono to přece jen půjde, hurá. Háček je v tom, že se ještě hraje baseball, tak musíme počkat až dohrají. V tom začíná pršet a prší čím dál víc, baseball se odkládá a my vymýšlíme jiný termín (a to není zrovna snadný úkol, musíme zkloubit kadetky, nás, je, hřiště a slowpitch – nakonec přece se něco našlo), takže se uvidíme 29.6. v Praze.

S né moc dobrou náladou odjíždíme do tělocvičny na Joudrs, kde je podle rámusu alespoň dalších 16 týmů (dobře přeháním, ale 5 jich tam bylo určitě :D). A ano, dobrou stránku to mělo taky, mohly jsme se koukat na hokej, který ve finále nám tu náladu taky moc nezlepšil.

V neděli budíček v 7 hod! Vstávání nic moc, navíc v noci projel okolo nejspíš náš hokejový tým a jako dárek zanechal bacil střevní chřipky (a ne, nebylo to z alkoholu, jsme přece slušný holky :D).Balíme, odjíždíme. Nějací zmetci svázali na chodbě všem tkaničky od bot ( zvláštní věc – já, Ivan a Kačenka jsme měly boty v naprostém pořádku :D :D )

Hřiště na Tempu vypadá dobře, holky už nás tam vyhlížely, tak můžeme začít. Čekáme ještě na Ivet s Báří, aby nás bylo alespoň 9! (síla co) Do zápasu jdeme s respektem (někteří s větším, někteří s měnším – já a Kačen R., tak nás to třeba vůbec nerozhodilo :D :D pozn. čti ironickým hlasem). Začínáme pálit proti Mímě a skorujeme se dvěma body, pole bez autu. Druhá směna. Na pálce nebodujeme a pak to pole. Šílený. Holky z Tempa měly v týhle směny pár pěkných odpalů, ale mohlo to dopadnout jinak. My však začaly dělat chyby hodné tballistů (nepřeháním a dobrovolně se přiznávám, že ty moje housle to vše odstartovaly) Přehozy, nechycené jasné lufty, míče sebrané nadvakrát a do toho jejich hezký tvrdý hity. Rázem to bylo 2:8. Na prkně to skvěle odházela Báří Š., kterou jsme ani trochu nepodržely. Zbylých pár směn bylo docela hratelných, my na pálce už nic nepředvedly a oni nám daly další 4 body a v 5.směne to skončilo rozdílem 12:2 (jedna jediná pitomá směna a všechno je jinak a můžeme si za to samy. Neříkám, že bysme vyhrály, ale mohl to být lepší zápas a to o dost).

Druhý zápas jako by z oka vypadl tomu prvnímu. Jediný rozdíl byl v tom, že začalo pršet. Začaly jsme pěkně a pak přišla 'ta' směna. Opět. Přehozy, nechycené míče, nehozené míče, nedohrané situace. Něco z toho bylo kvůli mokrýmu miči a blátu, ale žádné výmluvy – našim protihráčkám se nic takového nedělo. Na pálce nás držela Vrba zkrátka, ale rozhodčí jí často pískal 'nenadhozeno' za výšlap z prkna a my z toho trochu těžily (šance opravit odpal, méně striků). U nás skvěle házela Ivan (jako fakt, v tom dešti to muselo být pěkně těžký). Konečně jsme si trochu zvykly, přidaly pár hezkých odpalů a pár bodů (dokonce tam byl běžecký homerun a myslím, že Ivetky. No zas Zábranská žejo :D). Stav byl 12:6 , když rozhodčí z ničehonic ukončili zápas v 5.směně kvůli nehratelnosti hřiště. Ano, ty dvě směny nás mohli nechat dohrát, když v tom hrajeme od začátku a to hřiště už by horší za těch 20 minut nebylo, ale nevadí, příště.

Aspoň víme na co se zaměřit na tréninku a teď až pojedeme s každým druhé kolo, tak to všechno napravit. So keep calm and play hard softball.  

Download Free Joomla Templates by vonfio.de