Premiéra 2. ČSL - okem Ivany Andělové


O víkendu 19.-20. dubna 2014 jsem v Mladých Bukách odehráli úvodní 4 zápasy ve druhé lize žen.

Jako první nás čekal již z předchozích let známý tým Dračic z Brna. Nervozita před zápasem byla veliká. Páteční trénink nedopadl z důvodu počasí. Takže pátek se nesl v duchu příprav hřiště a lehkých zahřívacích her pro pobavení a trochu rozptýlení. Začátek zápasu byl v sobotu naplánován na druhou hodinu odpolední. Trošku se nám zapomněl dostavit druhý rozhodčí, tak se začátek zápasu cca o 15 minut zdržel. Nástup do zápasu byl rozpačitý. Nadhazovačka Brna Verča Clausová nás držela zkrátka a nebyly jsme schopné se načasovat. Dračice šly pomalu do vedení. Změnou nadhozu ze strany Brna jsme dostaly šanci vše napravit. A tak se také stalo. Začaly jsme stahovat body a postupně se dostaly do vedení. Skvělou prací na prkně nás v závěru podržela Jíťa Vachková a zápas jsme dovedly ke zdárnému konci. Druhý zápas byl úplně jiný. Od začátku jsme měly navrch. Skvělá obrana držela Dračice zkrátka. Před poslední směnou jsme vedly poměrně výrazně. Bohužel se v poslední směně holky z Dračic začaly trefovat a v obraně jsme se nevyhnuly drobným chybám. Stav začal být vyrovnaný. Naštěstí se nám podařilo zahrát třetí out, než došlo na nejhorší. A konečné skóre bylo 6:5 … díky bohu za ty dary.

Na sobotní večer jsme si všichni naplánovali stmelovací akci v podobě grilování a opékání. Tímto děkujeme Andy za veškeré brilantní občerstvení. Nesedělo se dlouho, všechny jsme byly unavené a bez energie po zápasech.

Na neděli nás čekal soupeř z Prahy – Přírodní vědy Praha. Věděly jsme, že den před tím odehrály dva zápasy s Trutnovem. A skóre bylo 1:1 na zápasy. Tým jsme taktéž znaly z předešlého ročníku 3. ligy žen. Většinou jsme s ním hrály poměrně vyrovnaně. Takže do zápasů jsem nastupovaly s respektem. Byla na nás znát únava a na pálce jsme byly slabší. Moc jsme se nebyly schopné se útočně prosadit. Nadhazovačka PV Praha nás přiváděla k šílenství zpomalenými nadhozy. Ale štěstí stálo na naší straně a oba zápasy jsme vyhrály. První v poměru 9:5 a druhý 7:4.

Velké dík patří všem zúčastněným. Jak nově příchozím mladším posilám, tak již x letým stálicím našeho týmu. Před námi je pořád hodně práce. Čeká nás ještě dost těžkých zápasů a budeme se muset hodně snažit, abychom se dostaly do play-off. Což pro letošek považuji za náš hlavní cíl.

 

 

Download Free Joomla Templates by vonfio.de