Druhý víkend v 2.ČSL - okem Ivety Zábranské


O víkendu 3.-4.5.2014 se odehrály další 4 zápasy 2.ČSL. Veškeré výsledky najdete na stránkách softballové asociace - www.softball.cz a zveme Vás - naše fanoušky ve čtvrtek do Horního Starého Města na "derby" Sparks vs. Trutnov. Teď už článek od Ivetky:

 

Je to tady, druhý hrací víkend před námi a čekají nás čtyři náročné zápasy, v sobotu s týmem Jourds B a v neděli s týmem z Radotína. V sobotu jsme začaly hrát, pro nás poněkud netradičně, až ve čtyři hodiny odpoledne, a to v krásném softballovém areálu Svoboda Park v pražských Bohnicích. Nutno říci, že nepřízeň počasí v podobě pouhých pár stupínků nad nulou a zataženou oblohou, nebyla úplně ideální, avšak byly jsme připraveny se s tím poprat.

Nastoupily jsme jako hosté s tím, že hned v první směně rozpálíme nadhazovačku Joudrs, Apolenu Výbornou, což se nám až do třetí směny, kdy jsme prohrávaly 0:3, nepodařilo. Od třetí směny však nastal zlom, kdy jsme začaly být v útoku aktivní a rázem byl stav 4:3. Tým domácích vzápětí vyrovnal na 4:4 a zároveň vyměnil nadhazovačku, což nás nemohlo rozhodit a doposud aktivní útok začal být ještě aktivnější! Chvílemi to vypadalo jako na střelnici, čemuž odpovídal i konečný stav, a to 13:4 v náš prospěch. Radost pohledět! I nejmladší hráčky našeho týmu se ukázaly jako velmi cennými, když jejich často i třímetové odpaly výrazně pomohly k úžasnému výsledku. Velké díky patří Báře Škopové, která na nadhozu protihráčkám nedovolila téměř nic.

Druhý zápas, který začal až v šest hodin, se nesl v úplně jiném duchu. Nevycházelo nám takřka nic, nakupila se spousta chyb v naší obraně a domácímu týmu jsme podlehly rozdílem 2:13 již v páté směně (pozn. red. - Andy: za zmínku určitě stojí homerun Ivetky Z., sice nevedl k výhře zápasu, ale byl to skvělý moment v tomto zápase).

Nedělní zápas začal za slunného počasí na hřišti v Radotíně, kde jsme v obou zápasech nastoupily jako hosté. Nevím, zda sobotní vysilující zápasy způsobily naše totální vyčerpání, nepřipravenost, nechuť do hry, ale náš „softball“ byl tragický. V prvním zápase jsme domácímu týmu podlehly zaslouženě 2:12 a v druhém zápase 1:11. Oba zápasy byly téměř totožné, kdy domácí hráčky sice pálily hity, nicméně errorů v poli bylo daleko více. Nebyly jsme schopné posouvat se na metách, natož přepálit vnitřní pole. Hráčky Radotína tak neměly při našem útoku téměř žádnou práci a vítězství jsme jim darovaly.

Samy jsme si zápasy prohrály, ale chci říci, přestože se na to nikdy! nevymlouvám, pánové v modrém po celý víkend nepředváděli výkony hodné pochvaly, což nám na náladě a chuti moc nepřidalo. Nesmyslně malá strikezona posuzována při našich nadhozech, naproti tomu široká strikezona při našem útoku, o sporných outech hlášených v náš neprospěch, ani nemluvě. Rozhodčí se předvedli absolutně neprofesionálně a bylo zcela evidentní, že při sobotních zápasech jim tým Mladých Buků nesedl, podle toho také konali. Proto bych chtěla také vyzdvihnout výkon Ivany Andělové v pozici nadhazovačky, protože s touto situací, kdy je sudí jednostranný, se poprala na výbornou.

Pevně věřím, že to byl poslední výprask v této sezoně a už se nám bude jen dařit.

Teď se můžeme těšit na čtvrteční (8.5.2014) zápas s týmem z Trutnova, který se bude hrát v Horním Starém Městě. Bude to velice náročné utkání, ale doufám, že si tentokrát zahrajeme s chutí a radostí!

Download Free Joomla Templates by vonfio.de